| Specification | Details |
|---|---|
| Material | Full Aluminum Alloy, Stainless Steel, PC, Solid Wood |
| Color | Gunmetal |
| Burr Type | HG6-38 Titanium-Plated Six-Star Burr |
| Burr Size | 38mm Large-Diameter |
| Adjustment System | 35-Click Precision Dial Adjustment |
| Grounds Chamber Capacity | 25g |
| Bean Capacity | 20g |
| Handle | Foldable Crank with Solid Wood Knob |
| Bearing System | Integrated Dual-Bearing Support |
| Product Dimensions | 150mm × 53mm |